Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice
25.03.2019 08:46

W DOMU SENIOR+

10

Od połowy lutego seniorzy naszej Gminy mogą korzystac z usług Dziennego Domu Senior+ w Komorowie

Od połowy lutego seniorzy naszej Gminy mogą korzystać z usług Dziennego Domu Senior+ w Komorowie przy ul. Ceglanej 2d. W ramach oferty mamy możliwość wykonywania różnego rodzaju prac manualnych, taka aktywność budzi większe zainteresowanie Pań. Już w Walentynki powstawały pierwsze filcowe serca a obecnie trwają prace nad dekoracjami Wielkanocnymi.

/files/pictures/file/seniorplus/rekodzielo.jpg /files/pictures/file/seniorplus/dds zajecia.jpg

Dla osób, które mają więcej energii i chęci do ćwiczeń, mamy wyposażoną salę do kinezyterapii, w której codziennie pod okiem fizjoterapeutki Pani Eweliny odbywają się indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjne.

/files/pictures/file/seniorplus/cwiczenia.jpg

Za nami pierwsze wspólne świętowanie - świętowaliśmy tłusty czwartek przy pysznych pączkach i faworkach, w których wszyscy mieli swój udział.

/files/pictures/file/seniorplus/wypieki.jpg

I pierwszy wspólny wyjazd i zabawa. Na ostatki zostaliśmy zaproszeni przez Dzienny Dom Senior + w Błoniu.Wszyscy stawili się już z rana, ciekawość jak mają inni towarzyszyła nam w rozmowach w drodze do Błonia, gdzie wyruszyliśmy przygotowani.

/files/pictures/file/seniorplus/prezentydla blonia.jpg /files/pictures/file/seniorplus/wgosciach.jpg

Pani Dyrektor - Agnieszka Kurach wraz z Mieszkańczmi i pracownikami przywitała Nas bardzo serdecznie. Mogliśmy popoglądać całą placówkę, która działa już od kilki lat.

Po przywitaniu się i zapoznaniu z Mieszkańcami, był czas na muzykę na żywo i wspólne śpiewanie piosenek, które łączą wszystkich i wywołują wspaniałe wspomnienia. Pan Andrzej akompaniował na różnych instrumentach i porywał wszystkich do wspólnego muzykowania.

/files/pictures/file/seniorplus/spiew.jpg

Był też czas na rozmowy i wspólne biesiadowanie przy stole.

Ostatki pozwolily potańczyć i pośpiewać jeszcze w karnawale i aż żal było odjeżdzać do Domu.

W drodze powrotnej wszyscy mogliśmy wymienić nasze spostrzeżenia komu bardziej podobał sie fotel do masażu, a komu kanapy ... i tak zgodni jesteśmy, że muzyka łączy wszystkich.

autor tekstu: Aneta Świątko