Start > Aktualności

aktywne warsztaty

W dniu 20 listopada 2019r. w siedzibie Dziennego Domu Senior + odbyły się Warsztaty rehabilitacyjne w ramach projektu ,, Edukacja zdrowotna w profilaktyce urazów i promocji bezpieczeństwa  finansowanego z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach cyklu: Promocja zdrowego i aktywnego starzenia się ''.

/pliki/pictures/2019/reh1jpg.jpg

Pan dr. Piotr Czyżewski poprowadził trzy godzinne spotkanie podczas, którego przekazał dużo ważnych informacji na temat ruchu i jego znaczenia w starszym wieku, oraz poprowadziła praktyczny instruktaż wykonywania ćwiczeń fizycznych.

/pliki/pictures/2019/reh3.jpg

W części teoretycznej dowiedzieliśmy się jak ogromne znaczenie ma aktywność fizyczna, co pozwala na dłuższą sprawność w starszym wieku.

Lekarz prowadzący warsztat w przystępny i ciekawy sposób tłumaczył wątpliwości i odpowiadał na pytania np. różnicy pomiędzy czucie powierzchowne i czucie głębokie.

W drugiej części spotkania prowadzący przekazał praktyczne wskazówki jak bezpiecznie ćwiczyć w domu. Wszyscy obecni mieli możliwość pod fachowym okiem Pana dr. Piotra Czyżewskiego wykonać proste ćwiczenia, które można na co dzień wykonywać.

 /pliki/pictures/2019/reh5.jpg

Dzięki przekazanym materiałom wszyscy w domu mogą ćwiczyć i wykorzystać zdobyte umiejętności. Nawet z wnukami przy wykonywaniu ćwiczeń przekazanych na płytach do czego zachęcał prowadzący.

Zgromadzonym czas upłynął w mgnieniu oka i na zakończenie pytali o następne tak ciekawe i atrakcyjne spotkanie.

/pliki/pictures/2019/reh4.jpg

autor tekstu i zdjec Aneta Świątko

Wróć