Start > Aktualności

Świeto jesieni w Klubie Świetliki

Z początkiem października rozpoczęły się zajęcia dla dzieci w ramach nowopowstałej placówki wsparcia dziennego „Świetliki”. Placówka wsparcia dziennego „Świetliki” została powołana na mocy uchwały Rady Gminy Michałowice (nr XXV/295/2017 z dnia 22 czerwca 2017 r.) i funkcjonuje w ramach struktury organizacyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Michałowice. Placówka prowadzona jest w formie opiekuńczo-wychowawczej w Granicy  oraz w formie podwórkowej w Opaczy Kolonii.

Rok szkolny 2017/2018 w naszym Klubie rozpoczęliśmy z uśmiechem – dosłownie i symbolicznie, ponieważ zajęcia rozpoczęły się 6 października, w Narodowy Dzień Uśmiechu. W grupach pracowaliśmy nad zasadami jakie będą obowiązywały na świetlicy przez cały rok. Podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły wieńce z liści, amulety na dobrą pogodę, liście z masy porcelanowej i haloweenowe stwory. W dniu kulinarnym świetlicę wypełnił zapach pieczonych jabłek, które zniknęły z talerzy w mgnieniu oka. Był czas na odrabianie lekcji i na wspólne zabawy w czasie wolnym - planszówki, wspólne słuchanie muzyki, turniej sportowy i zabawy z piłką. Dzięki współpracy z Zarządem Osiedla Granica, zajęcia odbywają się w świetlicy przy ul. Czeremchy 1 dwa razy w tygodniu w środy i piątki w godzinach 14:00-17:30. Program zajęć przewiduje wspólne odrabianie lekcji, zajęcia edukacyjne, integracyjne, plastyczne, kulinarne jak również wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Zajęcia w Opaczy Kolonii odbywają się w poniedziałki w godzinach 14:00-16:30. W programie znalazły się m.in. wspólne odrabianie lekcji, zajęcia komputerowe w ramach kontynuacji Lokalnego Klubu Kodowania, zajęcia plastyczne, gry planszowe i zabawy integracyjne.W październiku nasi przyszli programiści poznawali program Scrach, w którym tworzyli swoje pierwsze animacje i gry. Na zajęciach plastycznych powstały liściaste postacie i zwierzaki.

Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Pruszkowie oferta zajęć dla dzieci w Opaczy została wzbogacona o zajęcia matematyczno-logiczne pn. Klub Mądrych Sów.

Opiekę nad dziećmi podczas zajęć sprawuje dwóch wychowawców. W przygotowaniu zajęć   i animacji dla dzieci wychowawcy są wspierani przez wolontariuszy. W czasie zajęć dzieci mają zapewniony posiłek.

Autor : Natalia Kremplak - wychowawca

/pliki/pictures/file/aktualnosci/nowe/zdjecia dzieci - paz 2017.jpg

Wróć