Start > Aktualności

kwiecień w Klubie Świetliki

Kwiecień w Klubie Świetliki obfitował zarówno w zajęcia dobrze już znane wychowankom, jak i przedsięwzięcia całkiem nowe.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, regularnie działało pogotowie lekcyjne, które na bieżąco niesie pomoc naszym wychowankom w zdobywaniu wiedzy szkolnej. Również korepetycje z języka angielskiego oraz matematyki, będące stałym punktem cotygodniowych zajęć, stanowią nieocenioną pomoc w budowaniu kariery szkolnej. Kontynuowane były zajęcia wspomagające naukę, informatyczne, a także cykl spotkań z matematyką, fizyką i chemią. Podczas warsztatów z efektywnego uczenia uczestnicy poznawali role przerw i relaksacji w procesie koncentracji uwagi i procesie uczenia się.

Zajęcia z rękodzieła utrzymane były w klimacie Świąt Wielkanocnych, a ich efektem były przepiękne styropianowe pisanki zdobione kolorowymi cekinami i ozdoby na świąteczny stół podczas planowanego spotkania integracyjnego dzieci i rodziców ze wszystkich świetlic. Nie zabrakło też, tak lubianych przez dzieci, zajęć kulinarnych – tym razem w roli głównej były racuchy z jabłkami.

Wiele okazji do spędzenia czasu w miłej atmosferze dała nam w tym miesiącu piękna pogoda, dzięki której możliwe były częstsze zabawy na świeżym powietrzu - wyjścia na spacery, plac zabaw, do skateparku. W dzień przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowaliśmy zajęcia poranne na których dzieci same przygotowały wspólne śniadanie podczas którego odbyły się rozmowy na temat zwyczajów świątecznych. W tym dniu także nie zabrakło zabaw oraz spaceru na świeżym powietrzu.

W ramach spotkania z kulturą i sztuką w dniu 13 kwietnia dzieci z Klubu Świetliki w Opaczy, Michałowicach i Granicy uczestniczyły w Małym Klubie Dyskusyjnym w Domu Kultury „Świt” na Targówku, gdzie obejrzały film pt. „Mój przyjaciel Hachiko”. Po filmie dzieci miały okazję podzielić się swoimi wrażeniami podczas wspólnej dyskusji. Na zakończenie wycieczki udały się na pizzę do włoskiej restauracji. Również tego dnia dzieci z Nowej Wsi i Reguł wzięły udział w świątecznych animacjach podwórkowych. W programie były m.in. polowanie na pisanki z wielkanocnymi zagadkami, pieczenie i dekorowanie ciasteczkowych królików i kurczaków, tworzenie ozdób z masy porcelanowej, bibuły i papieru kolorowego oraz wiele gier i zabaw w klimacie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

/pliki/pictures/file/aktualnosci/kolaz_kwie_2019.jpg

autor: Natalia Kremplak

Wróć